Formy wtryskowe
Formy wtryskowe zyskują na popularności, gdyż wciąż są jednym z najpowszechniejszych i najbardziej efektywnych sposobów wytwarzania prostych części termoplastycznych tworzyw sztucznych. Własne biuro konstrukcyjno-technologiczne, wykwalifikowany, doświadczony personel ze stale aktualizowaną wiedzą oraz najnowszy park maszynowy sprawiają, że jesteśmy znanym i cenionym producentem form wtryskowych. Jesteśmy w stanie zaoferować wysokiej jakości formy do przetwórstwa tworzyw sztucznych i wiele więcej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!
Wtryskiwanie, wtrysk, formowanie wtryskowe – na czym polega cały proces?
Formowanie wtryskowe to cykliczny proces przetwórstwa tworzyw sztucznych w postaci granulatu. Cały proces podzielony jest na kilka etapów i polega na wtryskiwaniu uplastycznionego tworzywa do formy. Po zastygnięciu powstaje tzw. wypraska lub kształtka. Następnie należy usunąć wypraskę wraz z układem wlewowym od formy wtryskowej. W kolejnym kroku należy usunąć sam układ wlewowy, aby otrzymać gotowy produkt. Jak widać, produkcja form wtryskowych wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia. My od lat staramy się sprostać wymaganiom naszych klientów, dlatego wykonywanie form wtryskowych wychodzi nam rewelacyjnie.
Zalety wykorzystania form wtryskowych – producent
Istnieje szereg zalet, które powodują, że formy wtryskowe wciąż są jedną z najpopularniejszych metod, wybieraną przez setki naszych klientów. Do najważniejszych warto zaliczyć m.in.: możliwość wytwarzania nawet bardzo skomplikowanych produktów w tylko jednej operacji technologicznej, automatyzację i komputeryzację procesu, co przekłada się na jego szybkość, powtarzalność kształtu i wymiarów, dokładność oraz oszczędność. Wyroby z form wtryskowych bardzo estetycznie wyglądają i jest to właściwie gotowy do użytkowania produkt, którego nie trzeba poddawać żadnej dodatkowej obróbce wykańczającej. Warto dodać także, że formy wtryskowe nie pochłaniają dużego nakładu pracy, mają niską emisję szkodliwych substancji. Te wszystkie cechy umożliwiają produkcję form wtryskowych na masową skalę.
Zastosowanie form wtryskowych
Formy wtryskowe rewelacyjnie sprawdzają się w seryjnej technologii formowania tworzyw sztucznych. Produkujemy formy wtryskowe do tworzyw sztucznych. Przy ich użyciu można stworzyć m.in. różnego rodzaju akcesoria medyczne, uszczelki, kapsle butelek, klocki, opakowania czy artykuły codziennego użytku. Formy wtryskowe znajdują też zastosowanie w branży motoryzacyjnej oraz są nieocenione przy tworzeniu różnych elementów gumowych. Mamy formy wtryskowe do plastiku i wiele innych. Co więcej, zajmujemy się też regeneracją form wtryskowych.
Produkcja form wtryskowych – fachowe projektowanie form wtryskowych przez Kamyk CNC
Formy wtryskowe budujemy na podstawie konstrukcji pochodzących bezpośrednio od klienta lub na podstawie projektu stworzonego przez nasze profesjonalne biuro konstrukcyjne. Jesteśmy w stanie podjąć się opracowania konstrukcyjnego danego wyrobu oraz przygotować niezbędną dokumentację techniczną jedynie na podstawie wzorów lub wytycznych przygotowanych bezpośrednio przez klienta. Jesteśmy elastyczni i zapewniamy pełną satysfakcję ze współpracy związanej z produkcją form wtryskowych. Przy każdym zleceniu gwarantujemy poufność oraz wyłączną własność klienta w zakresie powierzonych nam informacji i specyfikacji technicznych. Zapraszamy do kontaktu, jako producent form wtryskowych robimy wiele, aby nasi klienci byli w pełni zadowolenie z produktów.
Na czym polega regeneracja form wtryskowych?
Formy wtryskowe to produkty, które podczas używania ulegają zniszczeniu. Nie zawsze wiąże się to jednak z ich wymianą. Często możliwa jest regeneracja form wtryskowych. Może się ona odbywać na wiele sposobów. Ostateczna decyzja zależna jest od zakresu naprawy i skali uszkodzenia. Im szybciej podejmie się działania mające na celu uzupełnienie ubytków, tym większa szansa powodzenia. Uszkodzenia form wtryskowych zwykle występują w wyniku awarii mechanicznej, powstawania porów czy kolizji elementów, o czym dokładnie wiemy jak producent form wtryskowych.
Naprawy najczęściej stosowane w tym przypadku polegają na polerowaniu i napawaniu. Pierwszy zabieg pozwala uniknąć poważnych usterek, natomiast drugi, to różne technologie napawania, zaczynając od tradycyjnego spawania tig, a kończąc na napawaniu laserowym. W czasie naprawy dochodzi do zmian struktury metalu, dlatego wymaga to sprawdzenia odporności termicznej i twardości powierzchni. Budowa formy wtryskowej jest różna i wymaga dokonania pomiarów, pozwalających na precyzyjną regenerację form wtryskowych. Nie warto robić to we własnym zakresie. Lepiej oddać zadanie w ręce profesjonalistów.