Obróbka metali

Obróbka metali to procesy technologiczne, które mają na celu zmianę wymiarów, kształtów i właściwości fizycznych oraz chemicznych wybranych surowców. W jej ramach można wyróżnić wiele rodzajów – obróbkę mechaniczną, plastyczną, cieplną, chemiczną i cieplno-chemiczną. Dzięki odpowiedniemu procesowi można nadać dowolnemu przedmiotowi pożądaną formę, rozmiary i jakość.

Precyzyjna obróbka metali na maszynach CNC jest jedną z wydajniejszych metod wytwarzania precyzyjnych części metalowych. Uzyskuje się je podczas skrawania i zamiany nadmiaru metalu w wióry. Te usuwa się z przestrzeni obróbczej. Proces ten realizowany jest z wykorzystaniem maszyn sterowanych komputerowo. Można mu poddawać większość metali, choć niektóre z nich, takie jak stal nierdzewna, czy aluminium, są wykorzystywane najchętniej. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą obróbki tworzyw sztucznych.

Obróbka metali CNC

Obróbka metali CNC to proces skomplikowany, determinowany przez wiele czynników. Każdy projekt wymaga analizy wszystkich technicznych elementów i doboru odpowiedniej metody obróbki. Zwykle stosuje się:

  • frezowanie CNC – sprawdza się w obróbce płaszczyzn i skomplikowanych kształtów,
  • toczenie CNC – stanowi dobry sposób na obróbkę brył obrotowych.

Frezowanie CNC należy do jednej z najlepiej rozwiniętych metod wytwarzania części i podzespołów dla światowego przemysłu. Wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań, np. odpowiednich systemów komputerowych, stworzyło nowe możliwości w analizowanym obszarze. Uzyskiwane elementy są dzięki temu niezwykle precyzyjne, a produkcja wydajna. Możemy również wyróżnić metodę wykorzystującą stemple i matryce  oraz formy wtryskowe w celu uzyskania jak najlepszych efektów.

Precyzyjna obróbka metali

Wiedza i doświadczenie, a także profesjonalny sprzęt, to czynniki ważne dla precyzyjnej obróbki skrawaniem. Stosuje się w niej odpowiednie narzędzia skrawające. Cały proces jest możliwy dzięki wzajemnemu ruchowi narzędzia wobec przedmiotu obrabianego. Narzędzia te na ogół wykonane są ze specjalnych, wyjątkowo twardych i wytrzymałych materiałów.

Obróbka CNC zapewnia wyjątkową wydajność produkcji i jakość uzyskiwanych elementów. Stosowanie nowoczesnych mechanizmów napędowych i innych komponenty obrabiarek ma wpływ na znaczne przyspieszenie cykli obróbczych. Co więcej, innowacyjne konstrukcje obrabiarek numerycznych umożliwiają uzyskanie ekstremalnie wysokich precyzji wykonania części.

Doradzimy i przedstawimy dostępne możliwości

Jak już przedstawiliśmy powyżej, precyzyjna obróbka metali CNC daje ogromne możliwości w zakresie wykonania skomplikowanych części oraz elementów. Nie każdy musi jednak stawać sobie sprawę, jak dużo jesteśmy w stanie zrobić. Jeśli potrzebujesz zaawansowanych usług frezowania i toczenia, ale wciąż masz jakieś wątpliwości, skontaktuj się z nami. Naszą firmę tworzą doświadczeni eksperci, którzy chętnie przedstawią wszystkie możliwości. 

Chętnie doradzimy przy wyborze usług oraz zaproponujemy opcje najlepiej skrojone pod konkretne potrzeby. Pozwoli to zaoszczędzić Twojej firmie czas, pieniądze oraz wiele nerwów. Obróbka metali w naszym wykonaniu spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów, oczekujących praktycznych części o dużej wytrzymałości. Aby przekonać się, jak wiele potrafimy, wystarczy sprawdzić przykładowe realizacje.

Szybkie terminy realizacji

Procesy przetwarzania metalu nie mają przed nami tajemnic. Od wielu lat zdobywamy doświadczenie oraz umiejętności niezbędne w tej branży, dlatego potrafimy nie tylko świetnie wywiązać się ze zleconej pracy, ale także dobrze ją zaplanować. Możesz być pewien, że dotrzymamy raz ustalonych terminów, wykonując zamówienia w krótkim czasie. Jednocześnie elementy zachowają najwyższą jakość, a poszczególne części będą stworzone z maksymalną precyzją. 

Naszym atutem pozostaje również kompleksowość. Zapewniamy szeroki pakiet usług, a więc łatwo znaleźć rozwiązania najlepiej skrojone pod swoje oczekiwania. Gdy w grę wchodzi obróbka metali CNC, jesteśmy profesjonalistami pod każdym względem. Od początku działania, czyli 2014 r. zrealizowaliśmy setki projektów. Najlepszą recenzją naszej pracy są pozytywne opinie partnerów, z jakimi przyszło nam do tej pory pracować. 

Przejrzyste zasady współpracy

Na przestrzeni całej naszej działalności współpracowaliśmy z renomowanymi firmami z różnych branż, dlatego wiemy, jak różne potrafią być oczekiwania klientów. Na szczęście posiadamy nowoczesne narzędzia do obróbki metali oraz innowacyjne oprogramowanie, a więc jesteśmy w stanie sprostać najbardziej wymagającym realizacjom. Naszym priorytetem w kontaktach z partnerami pozostaje przejrzystość działania. 

 Dokładnie prezentujemy nasze możliwości, określamy ramy czasowe prac oraz wskazujemy konkretną cenę za usługę. Do każdych rozmów podchodzimy na partnerskich zasadach, zapewniając rzetelne podejście do tematu. Warto nam zaufać, ponieważ podejmujemy się zarówno krótko-, jak i długoterminowej współpracy. W każdym przypadku posiadamy niezbędne narzędzia do obróbki metali. Wystarczy do nas zadzwonić albo napisać, aby poznać pełną ofertę.