Skrawanie odlewów

Obróbka skrawaniem

Specjalnością naszej firmy jest obróbka skrawaniem odlewów. To bardzo efektowna, precyzyjna metoda obrabiania materiału takiego jak stal, stal węglowa, stal nierdzewna, żeliwo, aluminium, mosiądz, brąz, tworzywa sztuczne. Jest to świetna metoda do precyzyjnej obróbki metalu. W niektórych przypadkach jest to jedyny sposób, aby otrzymać elementy o skomplikowanych kształtach. Wymaga to jednak odpowiedniej kadry, dysponującej wiedzą i doświadczeniem. W naszej firmie pracują specjaliści w tej dziedzinie. Postawiliśmy również na technologię CNC, co zapewnia precyzję i szybkość wykonania.

Odlewanie i skrawanie

Aby gotowy produkt, po odpowiednim skrawaniu mógł powstać, koniecznym etapem jest wykonanie odlewu. To najczęściej stosowany półfabrykat w przemyśle. Powstaje po zastosowaniu uniwersalnej technologii odlewania, dzięki czemu istnieje możliwość uzyskania nieraz skomplikowanych kształtów. Pozwala to na produkcję dużej ilości w stosunkowo krótkim czasie. Po wykonaniu modelu przedmiotu, a następnie zrobieniu formy, zalewa się ją roztopionym metalem. Po wystygnięciu i wyjęciu z formy odlewu przystępuje się do jego dalszej obróbki. Najpierw jest to jego dokładne oczyszczenie z masy formierskiej, a czasami poddanie jeszcze obróbce cieplnej, dzięki czemu następuje zmniejszenie twardości przed właściwym skrawaniem odlewów, a także poprawienie parametrów wytrzymałościowych. Mechaniczna obróbka skrawaniem odlewów ma na celu uzyskanie kształtu, elementów i detali, które dało się utworzyć samym odlewem. Dokonujemy tego, w zależności od potrzeb poprzez frezowanie, toczenie, spawanie i szlifowanie. 

Skrawanie odlewów to proces skomplikowany, wymagający wcześniejszego dokładnego zaprojektowania, niemożliwy bez wiedzy i doświadczenia pracownika, który odpowiedzialny jest za cały ten proces. Nasza wykwalifikowana kadra pracuje również na maszynach CNC, co ułatwia osiągniecie pożądanego efektu, nawet w skomplikowanych zleceniach. Niemniej proces ten wymaga dużych umiejętności programowania i sterowania urządzeniem. Specjalizujemy się w obróbce skrawaniem odlewów, ale realizujemy również wszystkie etapy produkcji od wykonania projektu elementu, przez odlew i jego wykończenie skrawaniem.

Precyzyjna obróbka skrawaniem

W obecnych czasach obróbka skrawaniem jest najpopularniejszym i najefektywniejszym sposobem przygotowania materiałów do produkcji m.in. silników. Stosuje się ją w wielu gałęziach przemysłu, w branży lotniczej czy elektronicznej. Zwłaszcza tam, gdzie liczy się niebywała precyzja. Poprzez działanie, jakim jest precyzyjna obróbka skrawaniem, istnieje możliwość otrzymania elementów, posiadających wcześniej wyznaczony i zaprojektowany kształt. Obróbce można poddać wiele materiałów, m.in. tworzywo sztuczne, aluminium czy stal. Obróbkę skrawaniem wykonuje się poprzez toczenie, wiercenie, gwintowanie lub frezowanie. 

Co jest istotne podczas procesu precyzyjnej obróbki skrawaniem?

Nie ulega wątpliwości, iż obróbka skrawaniem to bardzo precyzyjny zabieg. Dlatego też na zadowalający efekt mają wpływ dwa główne czynniki: doświadczenie i umiejętności osoby przeprowadzającej obróbkę, jak i jakość maszyn CNC. Jeśli obie te składowe będą na najwyższym poziomie, obróbka skrawaniem będzie przeprowadzona w prawidłowy sposób. Naszą siłą jest wykwalifikowana kadra specjalistów.