Toczenie CNC

Na czym polega toczenie CNC

Tokarki są urządzeniami, za pomocą których możliwa jest obróbka wiórowa metali, obróbka tworzyw sztucznych i innych materiałów. Są dwa sposoby ich sterowania: konwencjonalne i numeryczne, za które odpowiadają właśnie tokarki CNC. Toczenie CNC to obrabianie zarówno powierzchni wewnętrznych, jak i zewnętrznych elementów, głównie w kształcie brył obrotowych, ale nie tylko. W toczeniu CNC chodzi o wprowadzenie konkretnego przedmiotu w ruch obrotowy, przy jednoczesnym wykonaniu ruchu płaskiego przez narzędzie pomocnicze. Przebieg całego procesu jest zautomatyzowany dzięki użyciu mikrokomputera, który zintegrowany jest z mechanizmami obrabiarki. Warto zaznaczyć, że obróbka przeprowadzana na tokarkach numerycznych przebiega na tej samej zasadzie, jak obróbka na tokarce konwencjonalnej. Dzięki niej możliwe jest precyzyjne wykonanie konkretnych kształtów w krótkim czasie. W naszej ofercie znajdą państwo również metodę wykorzystującą formy wtryskowe

CNC Radom

Jakie są zalety stosowanie tokarek CNC? 

Tokarki sterowane numerycznie cieszą się obecnie sporą popularnością. Nic w tym dziwnego, bowiem dzięki nim możliwe jest znaczne zwiększenie wydajności przy równoczesnej redukcji kosztów. Warto też wspomnieć o efekcie toczenia CNC. Jest ono metodą bardzo precyzyjnej obróbki metalu, dzięki czemu jest również zgodne z tym, co zostało zaprogramowane. Stosowanie tokarek CNC jest niezwykle istotne podczas produkcji hurtowej. Współcześnie jest to jedna z nowocześniejszych metod. Jej zaletą jest również możliwość sporej powtarzalności oraz niewielka potrzeba pracy operatora tokarki. Jego zadania ograniczają się w tym przypadku m.in. do uzbrojenia maszyny, wybrania konkretnego programu czy też ustawienia jego punktu startowego. 

Toczenie metali metodą numeryczną

Warto zaznaczyć, że obecnie najczęściej używanym metalem w toczeniu metodą CNC jest aluminium. Obrabianie go jest niezwykle proste i nie zajmuje dużo czasu. Jeśli tylko zastosuje się do tego procesu odpowiednio dobrane narzędzia do skrawania, zapewnią one niezwykle dokładną obróbkę. Nasza firma zajmuje się precyzyjnym świadczeniem usług także w zakresie toczenia CNC oraz wykonywania stempli i matryc . Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu powierzonych zadań, także tych na szeroką skalę. Jeśli jesteś zainteresowany toczeniem CNC wybranych materiałów, skontaktuj się z nami!