Stemple i matryce

Jedną z usług obróbki metali metodą CNC jest wykonywanie matryc i stempli do form wtryskowych, które pozwolą uzyskać upragniony kształt i wymiary metalowych elementów. Tłocznik posiada specjalne wgłębienie zaprojektowane w programie i wykonane w twardym kawałku metalu, co pomaga uzyskać formę wykorzystywaną do produkcji dużej liczby takich samych elementów w krótkim czasie na specjalnych maszynach. Samo projektowanie matryc odbywa się w programie CAD/CAM, gdzie ustalana jest ich długość, głębokość, kształt oraz rodzaj i rozmieszczenie wgłębień. Pozwalają one wykorzystać metalowe elementy służące do gięcia blach w określony kształt lub wykonywania odlewu z metali. Stempel to z kolei twarde, metalowe narzędzie, które zostaje opuszczone na arkusz metalu, aby ułatwić wytłoczenie na nim określonego wzoru lub napisu. Zarówno one, jak i matryce, wykorzystuje się je między innymi do produkcji felg dla motoryzacji oraz w wielu innych gałęziach przemysłu, gdzie niezbędne jest wykonanie metalowych elementów ze wgłębieniami czy wytłoczenie napisu bądź wzoru w arkuszu blachy. Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą obróbki tworzyw sztucznych.

Stemple i matryce do form wtryskowych – szeroka oferta

Stemple i matryce służące do form wtryskowych zawsze powinny być wykonywane od podstaw, aby stworzyć idealnie dopasowany element do urządzeń, maszyn oraz innych konstrukcji wykonywanych przez producentów. Dlatego też każdorazowo powinny być zaprojektowane pod konkretne wymiary, aby umożliwić wykonywanie form wtryskowych, co umożliwia uzyskanie idealnych kopii w krótkim czasie. W ofercie firmy Kamyk Sp. z o.o. z siedzibą w Kowala-Stępocina w okolicy Radomia znajdują się usługi obróbki metali skrawaniem CNC, w tym wykonanie na zamówienie stempli i matryc do form wtryskowych i wiele innych. Projektowane są one wpierw w programie CAD/CAM, a następnie wykonywane są przy pomocy naszego zaawansowanego parku maszynowego. Zapewniamy dużą precyzję oraz terminową realizację zleceń. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pozostałą ofertą usług jak np. frezowanie, toczenie i szlifowanie metali.

Stemple i matryce do form wtryskowych

Aby stemple i matryce wyróżniały się wysoką jakością, a przy tym były jak najlepiej dopasowane, ważne, by były produkowane od samego początku. Tak też jest u nas. Zajmujemy się kompleksową ich produkcją, począwszy od wykonania projektu, poprzez frezowanie gabarytów i nadanie kształtów, obróbkę cieplną i wykańczanie kształtów. Pozwala to na otrzymanie produktów najwyższej jakości, które będą sprawdzały się przez długi czas. Przygotowane w ten sposób stemple i formy charakteryzują się niezwykłą dokładnością wykonania. Warto też zaznaczyć, że do osiągnięcia pożądanego efektu niezbędne jest prawidłowe dobranie omawianych elementów. Przy czym dobrze wiedzieć, że w zależności od rodzaju materiału, różny będzie stopień podatności na zginanie. 

Czym charakteryzują się stemple i matryce po wykonaniu przez maszyny CNC?

Wykonane przez wykwalifikowaną kadrę i nowoczesne maszyny CNC stemple i matryce są wytrzymałe i niezawodne, dzięki czemu mogą przez długi czas spełniać swoje zadanie. Wykorzystywanie przy tym nowoczesnych maszyn CNC umożliwia uzyskanie bardziej precyzyjnego efektu, a dodatkowo zwiększa wydajność pracy. Nasza firma przez cały czas prowadzi badania kontroli jakości, jak również poszukuje nowych rozwiązań, by oferować produkty najwyższej jakości. Oferujemy Państwu bogatą ofertę stempli i matryc, wykonanych z największą precyzją, przy użyciu sprzętu wysokiej jakości. Do ich wykonania warto wybrać firmę z bogatym doświadczeniem. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów już dziś.